Pracownia Kredka – Z pasji do rękodzieła.

Kategorie wpisów

Najnowsze wpisy

Co zrobić z bukietem ślubnym po ślubie? 

Wiesz, że w tradycja trzymania w rękach bukietu ślubnego przez Pannę Młodą pochodzi ze starożytnego Rzymu? Już wtedy panie wychodzące za mąż miały wiązankę kwiatów. Miała ona przynosić rodzinie urodzaj, szczęście i dobre plony. Ta tradycja na tyle spodobała się kobietom, że przetrwała do dziś. Dziś nikt już nie wyobraża sobie ślubu bez bukietu ślubnego. Ale…

Bukiet po ślubie w kąt? Ależ skąd!

Ślub, wesele, czy przyjęcie ślubne…wszystko przebiegło dobrze, a ten jeden z ważniejszych dni w życiu na długo zapadnie w pamięci. Kolejnego dnia oglądacie zdjęcia, a bukiet ślubny leży na szafce. Co z nim zrobić? To problem wielu kobiet po ślubie. Niektóre Panny Młode nie przywiązują wagi do bukietu, bo może nie wiedzą, co z nim zrobić. A sposobów jest naprawdę dużo! Możesz bukiet ususzyć w całości, wieszając “do góry nogami” w mieszkaniu, z dala od wilgotnego miejsca. Część par wspólnie decyduje się na zaniesienie bukietu na grób bliskiej zmarłej osoby. To równie dobra decyzja, jeśli macie w rodzinie kogoś, kogo w tym dniu z Wami zabrakło. Jeśli jesteś przesądna, to bardzo możliwe, że zdecydujesz się na spalenie bukietu ślubnego. Jest przesąd, że spalenie go, najlepiej w pierwszą rocznicę ślubu, przyniesie szczęście w małżeństwie. Ale…umówmy się, w takie gusła wierzy coraz mniej osób. No to jakie są jeszcze sposoby poza paleniem? ?

Album na zdjęcia ślubne…z bukietu ślubnego

W dobie rozwoju rynku ślubnego, który z roku na rok rośnie w Polsce i nie tylko, coraz więcej jest także pomysłów na wykonanie bukietu ślubnego, ale również na to, co z nim zrobić, kiedy weselny kurz już opadnie. Jednym z ciekawych pomysłów, przynajmniej tak mi się wydaje, jest zrobienie z bukietu ślubnego…uwaga…albumu na zdjęcia (chociażby ze ślubu właśnie). Jak to się odbywa? Jeśli jesteś Panną Młodą, znajdź wykonawcę albumów, raczej będzie to jakiś sklep lub twórca rękodzieła ślubnego, skontaktuj się z nim, a on zasuszy kwiaty z Twojego bukietu. Kwiaty zostaną zalane w żywicy i tak powstanie okładka albumu na zdjęcia, w którym oczywiście wkleić możesz fotografie z wesela. Taką usługę proponuje na przykład twórca na artkredka.pl, czyli na stronie, na której jesteś. Wybierz zakładkę KONTAKT i napisz! ?

A może album z kwiatów na prezent ślubny?

Jeśli jesteś osoba, która szuka prezentu ślubnego, naprawdę wyjątkowego, który wprawi w zachwyt Pannę Młodą, to możesz jej sprezentować bon na wykonanie takiego albumu z jej bukietu ślubnego. Również na tej stronie znajdziesz taką możliwość. Wybierz BON MNIEJSZY, na nieco mniejszy album, lub BON WIĘKSZY,  a wtedy Panna młoda otrzyma nieco większy album. Wybór należy do Ciebie. Bon wydrukowany jest, co jest dodatkową zaletą, na papierze z nasionami. Po zalaniu go wodą, wyrośnie z niego…kwiat! To na Pannie Młodej zrobi wrażenie. 

Daj znać w komentarzu, jaki Ty masz pomysł na wykorzystanie bukietu ślubnego po ślubie. Do zobaczenia!

Paulina 🙂