Pracownia Kredka – Z pasji do rękodzieła.

Kalendarz drewniany na 2025 rok z drewnianym długopisem, w pudełku, rękodzieło – LISTKI

Wyjątkowy ręcznie wykonany kalendarz na 2025 rok w zestawie z drewnianym długopisem z wymiennymi wkładami i w eleganckim pudełku. Okładka kalendarza jest drewniana, pochodzi z recyklingowanego drewna. Długopis rzeźbiony ręcznie, z drewnianej gałązki. Wszystko w eleganckim, zamykanym, również drewnianym pudełku.

695,00 765,00 

Opis

Ręcznie wykonany rzeźbiony zestaw: kalendarz na 2025 rok, drewniany długopis i pudełko

Czy Ty też należysz do osób, które wciąż zapisują wszystko ręcznie, długopisem, a zapiski robisz skrupulatnie i są dla Ciebie ważne? Zestaw, który dla Ciebie mamy poprawi doznania, jakie towarzyszą Ci przy zapisywaniu ważnych dla Ciebie zadań, myśli, czy luźnych notatek. Dlaczego tak jest? Już wyjaśniamy. 🙂

Kalendarz drewniany 2025 z… rzeźbionymi dębowymi listkami

Pierwszym elementem w zestawie, i chyba najważniejszym, jest kalendarz książkowy ręcznie wykonywany z wyrzeźbionymi ręcznie dębowymi listkami na okładce. Wystarczy wziąć go w ręce i niejako przenosisz się do lasu. Drewniana oprawa, z recyklingowanego drewna, na którym widać ślady korników (oczywiście nie ma ich już w okładce, drewno zostało odpowiednio zabezpieczone:), do tego wyrzeźbione grzyby i kartki z papieru makulaturowy (ma lekko szary odcień dzięki nieużywaniu szkodliwego wybielacza)- to wszystko sprawia, że kalendarz idealnie pasuje do każdego miłośnika przyrody. Kalendarz ma ręcznie szyte kartki, co czyni go bardzo trwałym, będziesz mogła/mógł zabrać go ze sobą w każde miejsce, na pewno będzie Ci towarzyszył, niezależnie od tego, czy będziesz go nosić w torbie, plecaku, torebce, czy w samochodzie.

Praktyczny rozkład miesięcy i dni

Wygląd i wrażenia wizualne są bardzo ważne i w tej kwestii ręcznie wykonany kalendarz jest naprawdę wyjątkowy. Jednak liczy się w nim również to, co w środku. A w środku kalendarza znajdziesz rozpisane wszystkie dni w 2025 roku, każdy na oddzielnej stronie. Jeśli zechcesz rzucić okiem na cały miesiąc i łatwiej zaplanować swoje zadania – każdy miesiąc jest też rozpisany na osobnej stronie. Kalendarz zaprojektowaliśmy sami i uznaliśmy, że to Twoje zapiski są w nim najważniejsze – nie ma tu więc rozpraszaczy w stylu wschodu i zachodu słońca, czy imienin. Kalendarz łatwo otwiera się “na płasko”, co ułatwia zapisywania. Jeśli zechcesz zapisać w nim coś, co nie jest związane z konkretną datą – np. wiersz, czy szybkie przemyślenia, na końcu jest miejsce na Twoje notatki, które zrobisz drugim elementem zestawu…

Lub notes w linie- Ty wybierasz

Wolisz notes? Nie ma sprawy! Zamiast kalendarza w środku może znaleźć się nadruk w linie. Stron będzie ok. 400.  Jeśli chcesz mniej możesz dodać tę informację w “Uwagach” przy składaniu zamówienia.

Drewniany długopis z rzeźbionymi dębowymi listkami

Pomyśleliśmy, że do takiego naturalnego, ekologicznego kalendarza na 2025 rok, nie będą pasowały zwykłe długopisy, te ze sklepu. Dlatego do zestawu dodaliśmy drewniany długopis rzeźbiony, również z wyrzeźbionymi dębowymi listkami. A jak do tego doszło? 🙂 Podczas jednego ze spacerów nadnarwiańskim lasem, znaleźliśmy zwykłą gałązkę leżącą na ziemi, po której chodził żuczek. Kiedy z niej zszedł, wzięliśmy gałązkę i…wpadł nam do głowy pomysł, że zrobimy z niej długopis. Ot tak, spontanicznie! A że akurat byliśmy na grzybach, to motyw z grzybkami wymyślił się sam. 🙂 Długopis wykonany jest ręcznie, co pozwoliło nam na idealne wyprofilowanie tej części, którą trzymasz ręką. Dzięki temu pisanie nim jest bardzo przyjemne, a sam długopis trzyma się idealnie. Nie martw się- jeśli piszesz dużo i szybko wypiszesz cały wkład, możesz go bardzo szybko i łatwo wymienić na inny. Z długopisem dostajesz w prezencie 4 wkłady do samodzielnej wymiany. Kalendarz i długopis to główne elementy zestawu, jednak jest jeszcze jeden…

Drewniane pudełko na kalendarz 2025 i na długopis

Trzecim elementem zestawu jest drewniane pudełko, które również powstało z drewna “z odzysku”, które, gdyby nie my, pewnie byłoby spalone w piecu. Bo kto tam w dzisiejszych czasach ceni stare, przeżarte przez korniki drewno? A no my! 🙂 Wzięliśmy więc te stare deski, zabezpieczyliśmy je przed owadami i zrobiliśmy z nich pudełko na Twój kalendarz i długopis. 

Oczywiście możesz nosić i kalendarz i długopis ze sobą wszędzie, tak jak już czytałeś/czytałaś – na pewno będą trwałe i posłużą długo. Jednak wracając do domu, możesz zamknąć je w pudełku, stawiając np. na półce. A może korzystasz z kalendarza tylko w domu? Wtedy również świetnym pomysłem będzie odkładanie go na miejsce, do pudełka właśnie. W środku pudełko ma wydzielone miejsce i na kalendarz, i na długopis. Zamykane jest na haczyk. 

Dlaczego warto mieć ten zestaw? 10 powodów!

 1. Podczas jego tworzenia, ograniczyliśmy do niezbędnego minimum użycie mechanicznych narzędzi, a więc i zużycie prądu.
 2. Jest wykonywany ręcznie w niewielkiej pracowni na Podlasiu.  Kupując go, wspierasz małą rękodzielniczą, polską firmę. 
 3. Wykonane z materiałów “z odzysku” – zarówno deski na kalendarz i pudełko, jak też patyczek na długopis, powstały z tego, co byłoby spalone, wyrzucone lub po prostu spadło z drzewa przy silnym podmuchu wiatru. 
 4. Wykorzystaliśmy ekologiczne materiały. Papier w kalendarzu to papier ekologiczny, wykonany z makulatury.
 5. Z pewnością koledzy z pracy, czy znajomi zwrócą uwagę na ten zestaw i zobaczą, jak bardzo cenisz sobie produkty naturalne. 
 6. Każdy element zestawy wykonano ręcznie, dlatego produkty są trwałe i najwyższej jakości.
 7. Podczas tworzenia bardzo zwracaliśmy uwagę na to, żeby produkty były praktyczne i wygodne. Na przykład długopis wyprofilowaliśmy tak, żeby pasował do Twojej dłoni. 
 8. Idealny zestaw dla każdego, kto ceni sobie ręczne zapisywanie zadań. Dzięki materiałom, z jakich wykonany zestaw, zapiski będą zdecydowanie przyjemniejsze.
 9. Dzięki temu, że w drewnie wyrzeźbiono grzybki, a okładka kalendarza i pudełko noszą ślady bytowania korników, zbliży Cię to do natury, nawet podczas zapisywania czegoś w domowym zaciszu. 
 10. Kalendarz jest bardzo praktyczny, ma dużo miejsca na zapiski, żadnych rozpraszaczy. Łatwo się otwiera “na płasko”, co pomaga zapisywać Twoje myśli i zadania. 

I jeszcze jedna ważna sprawa! Spersonalizuj zestaw, żeby był jeszcze bardziej dopasowany do Ciebie. 🙂

Na wieczku pudełka (na zewnątrz lub wewnątrz- pozostawiam decyzję Tobie) oraz na okładce kalendarza (na froncie lub na odwrocie okładki) może zostać wypalony Twój tekst lub logo. Grawer wykonywany jest ręcznie. Jeśli nie jesteś pewny/pewna czy będzie to dobry pomysł, mogę przygotować dla Ciebie wizualizację wypalenia.  🙂
Po złożeniu zamówienia- proszę prześlij mi informacje na temat personalizacji lub dodaj ją w “Uwagach” w formularzu przy składaniu zamówienia. 

Teraz trochę danych technicznych. 🙂

 • kalendarz: format A5, 148×297 mm, okładka jest nieco większa,
 • długopis: ok. 20 cm długości, wkłady wymienne, cztery dostajesz w pakiecie (dwa czarne, dwa niebieskie),
 • pudełko: ok. 24×24,5×8 cm.

Jestem pewna, że ten zestaw znajdzie najlepszy dla niego dom. W jego wykonanie włożyłam całe swoje serce!

Pozdrawiamy z Podlasia!
Paulina (wykonałam zestaw) i Bartek (przygotował ten piękny opis)

Informacje dodatkowe

Grawer na kalendarzu i pudełku

TAK, NIE

Nadruk

Kalendarz, Notes w linie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kalendarz drewniany na 2025 rok z drewnianym długopisem, w pudełku, rękodzieło – LISTKI”